Dołącz do Kontrzaków przez cały rok! Skorzystaj z dni otwartych <3

 

Przede wszystkim edukujemy, jednocześnie budując ze sobą relację i pomagając pokonywać indywidualne słabości czy strachy. Zależy nam, aby każdy kto przekroczy próg naszej sali, wyszedł z niej jako lepszy Tancerz i jako lepszy Człowiek. 

Z dumą szczycimy się, że ten cel osiągamy. Wiemy i widzimy to obserwując “nasze dzieci” każdego dnia. Ich łzy radości i pokory, ich determinację i zwątpienie, ich sukcesy i naukę, a w tym wszystkim ich wszystkich razem. Ogromne wsparcie, zdrową rywalizację i przyjaźnie zawierane na lata, które potrafią wyciągnąć z życiowych tarapatów. 

Dla niektórych jesteśmy odskocznią od stresu i dnia codziennego, dla innych celem, marzeniem i spełnieniem. 

Oferta

Szkolimy Tancerzy od 2 roku życia w pełni autorskim Programem Nauczania stworzonym przez Dorotę Kowalczyk – dyplomowaną Instruktorką Tańca Współczesnego, Adeptkę Baletu przy Operze NOVA w Bydgoszczy, autorkę ponad 250 choreografii turniejowych i pokazowych, której staż w świecie tańca jest ponad 27 letni. Ze swoimi dziećmi święciła już ponad 600 zdobytych tytułów na turniejach międzynarodowych i ogólnopolskich, w tym na Mistrzostwach Polski i Europy.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Dzieci i młodzieży proponujemy regularne zajęcia od września do czerwca z podziałem na grupy wiekowe i zaawansowania. Oprócz zajęć regularnych oferujemy przez cały sezon grupowe zajęcia doszkalające, warsztaty z instruktorami z zewnątrz, jak i zajęcia indywidualne. Oferta letnia.

Zajęcia dla dorosłych

Wiemy, że dorośli kochają taniec tak samo jak Ci najmłodsi, dlatego w naszej ofercie można znaleźć zajęcia takie jak: High Heels i Latino solo!

W Kontrze stawiamy na jak najwyższy poziom edukacji tanecznej, budowanie relacji, wspomnień i sprawności fizycznej u naszych podopiecznych! 🙂

Opinie

Autentyczne opinie Rodziców i Tancerzy umieszczone na naszym profilu na Facebook’u i Oferteo! Pisownia oryginalna.

Po wielu poszukiwaniach, córka znalazła swoją przystań ? To tu , oprócz tańca, uczy się empatii, cierpliwości oraz pokonywania swoich ograniczeń. Mimo początkowej nieśmiałości, Gosia, uwielbia zajęcia w Kontrze, tak samo jak trenerów i koleżanki. Tak więc, polecamy Szkołę Tańca Kontra każdemu, kto nie wie co zrobić z wolnym czasem ??

Katarzyna F.

Najlepsza szkoła w województwie albo i jeszcze dalej. Tu dzieci uczą się nie tylko Tańca, ale też samodyscypliny, odpowiedzialności za siebie i innych, oraz wrażliwości. Wspaniała atmosfera sprawia, że dzieci uczą się zdrowej rywalizacji, a każdy wyjazd jest wspaniałą przygodą i dobrą lekcją po każdym turnieju. Tu ciągle coś się dzieje, nie tylko w roku szkolnym ale i wakacje oraz ferie. Dodatkowe warsztaty ze znanymi instruktorami z całej Polski, które szkoła organizuje, pozwalają jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, a spotkania i pokazy okolicznościowe dają radość z bycia w gronie swojej “kontrowej rodzinki”. Dzięki staraniom trenerów szkoła jest na wysokim poziomie, co potwierdzają liczne osiągnięcia na turniejach, gdzie tancerze rywalizują z najlepszymi nie tylko polskimi zespołami. Polecam z całego serducha – mama dwóch tancerek.

Barbara B.

W Szkole Tańca Kontra panuje świetna atmosfera. Trenerzy są sympatyczni, uśmiechnięci, do każdego podchodzą z sercem na dłoni. Świetnie tłumaczą, a to czego tam uczą dzieciaków ( i nie tylko ) to szczęka opada z wrażenia. Z przyjemnością do nich wracam, z utęsknieniem czekam na każde kolejne zajęcia. Gorąco polecam.

Marta C.

Co tańczymy?

Zajęcia regularne w Szkole Tańca KONTRA, które odbywają się od września do czerwca przez cały sezon. Do wielu z nich nabory prowadzimy przez cały rok!
Grupy Kontra (dzieci i młodzież w wieku 3-16 lat)

Szkoła Tańca KONTRA w świecie tanecznym najbardziej znana jest ze swoich mistrzowskich grup KONTRA I, KONTRA II i KONTRAKCJA. Są to Grupy Turniejowe, do których przeprowadzany jest casting.

Prowadzimy również Grupy Średniozaawansowane i Początkujące, do których dołączyć można przez cały rok. 

Na zajęciach Tancerze uczą się różnych styli tanecznych zgodnie z Autorskim Programem Nauczania Doroty Kowalczyk. Podopieczni podczas zajęć poznają takie style jak:

  • Balet (jego elementy), które są podstawą w stylach tańca współczesnego
  • Jazz
  • Modern
  • Contemporary

Turniejowe Grupy KONTRA z dumą reprezentują nasz region na wszelkich turniejach tańca i mistrzostwach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Specjalizujemy się w kategorii Show Dance, która łączy w sobie wspomniane style taneczne.

nowość! rodzic z dzieckiem (2-4 lata)

Jest to odpowiedź na taneczne potrzeby najmłodszych, którzy nie są jeszcze gotowi, by uczestniczyć w zajęciach grupowych bez rodzica. Poprzez zabawy i integrację dziecka z opiekunem nauczamy motoryki małej i dużej, rytmiki i umuzykalnienia. We wszystkie zabawy wplatane są elementy taneczne, których nauczamy w rówieśniczych grupach.

High Heels (kobiety 16+)

High Heels w skrócie to taniec na obcasach. Jest to wyjątkowa technika tańca łącząca różne style takie jak jazz, waacking czy street dance. 

Zajęcia tańca High Heels to nie tylko nauka zmysłowych i kobiecych choreografii, lecz również ogrom zrozumienia wśród innych kursantek i dystansu. Na zajęciach wylewamy pot i łzy pełne szczęścia czy wzruszeń po pokonaniu kolejnych barier.

Zadbaj o swoją sylwetkę, wzmocnij ciało i poczuj się seksowną! Bez względu na metryczkę.

Latino solo (kobiety 16+)

Podczas zajęć Latino Solo przeniesiesz się w klimat salsy i bachaty. Gorące rytmy latynoamerykańskie sprawiają, że nogi same rwą się do tańca. Ekspresyjne ruchy sprawiają, że te zajęcia to nie tylko taniec, ale również fantastyczna zabawa!

Oprócz nauki kroków nauczamy zmysłowych choreografii, dzięki którym poczujesz się niezwykle kobieco i atrakcyjnie. Z nami przełamiesz swoje granice!

Salsa / bachata w parach (16+)

Naucz się podążać za partnerem lub naucz się prowadzić partnerkę w gorącym latynoamerykańskim rytmie. Poczuj się swobodnie w tańcu, pokonaj swoje bariery i pewnie zwojuj parkiet na niejednej imprezie. 

Otwórz się na drugą osobę i fantastycznie się baw lub dodaj namiętności do swojego związku poprzez ten zmysłowy taniec.

Zajęcia doszkalające

Dbamy o kompleksowy rozwój Tancerzy, a wiemy, że często zajęcia regularne to za mało, by wzbić się na wyżynę swoich umiejętności. Potrzebna jest rzetelna praca w domu lub udział w zajęciach doszkalających pod okiem instruktora. Niech pierwszy z nas rzuci kamieniem, który zrozumiał dany temat w szkole bez jego nauki w domu. No właśnie, tak samo jest z tańcem.
Wszystkie zajęcia doszkalające są od 8 roku życia lub za przyzwoleniem instruktora.

Stretching

Stretching to forma aktywności fizycznej, która często jest pomijana, pomimo iż niesie za sobą wiele korzyści. Regularne wykonywanie stretchingu nie tylko przez sportowców, ale przez każdego z nas, jest doskonałą formą terapii pomagającej na poprawę i utrzymanie sprawności ruchowej, wspaniały system redukcji stresu oraz napięć mięśniowych oraz łatwa droga do polepszenia jakości życia.

Często stretching, który zazwyczaj jest elementem treningu, stać się może osobną jednostką treningową polegającą na rozciąganiu wszystkich grup mięśniowych. Osobny trening poświęcony wyłącznie na stretching pozwala na odzyskanie elastyczności i naturalnej długości mięśni, co w konsekwencji prowadzi do zapobiegania kontuzjom i zwiększeniu ogólnej sprawności organizmu.

Stretching jest ściśle związany z wykonywaniem ćwiczeń oddechowych, rozluźniających i rozciągających przy towarzystwie muzyki relaksującej.

Technika tańca

Ciągłe szlifowanie techniki tańca Jazzowego czy Modern jest niezwykle ważne. Umożliwiamy naszym Tancerzom stałe podnoszenie swoich umiejętności, począwszy od podstawowych kroków czy schematów, kończąc na robiących wrażenie trickach i skomplikowanych kombinacjach.

Technika Tańca to zajęcia obowiązkowe dla każdego Tancerza Turniejowego lub pretendującego do Grupy Turniejowej.

Często na zajęciach regularnych nie ma czasu, by do perfekcji wyćwiczyć wszystkie elementy, stąd obecność na Technice Tańca i świadoma praca ma przyczynić się do opanowania nauczanych elementów tanecznych.

akrobatyka

Akrobatyka to ćwiczenia ogólnorozwojowe (wzmacniające, gibkościowe i rozciągające), mające na celu podnoszenie sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej. Wszechstronnie rozwijają wytrzymałość, zręczność oraz orientację przestrzenną. Pozytywnie wpływają na wzrost i rozwój, kształtując osobowość, odpowiedzialność oraz umiejętność współdziałania w grupie.

Akrobatyka w tańcu jest coraz mocniej wchodzącym do Europy trendem zza oceanu. Elementy akrobatyczne w tańcu turniejowym coraz bardziej stają się podstawą tego tańca. Choć w tym kierunku nie chcemy iść to zdecydowanie stawiamy przysłowiową wisienkę na torcie widowiskową akrobacją w choreografiach.

Szkoła Tańca Biała Podlaska Jazz Modern Balet Show Dance Salsa Bachata Latino High Heels

Zapisy

Rozpocznij swoją taneczną przygodę!

Dołączam

Zapisy na zajęcia Grupowe dla osób, które są zdecydowane, aby zostać Kontrzakiem! Liczba miejsc ograniczona.

Chcę spróbować

Zapisy na dni otwarte, inne wydarzenia oraz pojedyncze wejścia w naszej Szkole. Liczba miejsc ograniczona.

Czekamy na Ciebie! 🙂