Ewelina Pietraszek

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 11 lat, gdy w piątej klasie dołączyła do Kontry II. Sceniczne życie poznała od podszewki, co roku stając na podium turniejów tanecznych oraz biorąc udział w pokazach, musicalach, koncertach. Miała nas opuścić na całe 5 lat studiów w Lublinie, ale nie wytrzymała, na 4 roku jednocześnie studiowała behawiorystykę zwierząt i tańczyła w dwóch najstarszych formacjach Kontry, wielokrotnie schylając głowę po medal.

Powrót na salę umożliwił jej dalszy rozwój: zdobyty dyplom Instruktora Tańca wykorzystuje prowadząc Kontrowe początkujące grupy dziecięce.

Cierpliwość, empatia, rzetelność i stoicki spokój to cechy Eweliny. Pomimo ponad 11 letniego doświadczenia tanecznego nadal pamięta swoje początki, dzięki czemu to wymarzony trener dla swoich grup, które dopiero poznają świat sceny i turniejów. 

Prowadzi Tancerzy z grup Kontra Baby, Kontra Mini, Kontra 4, Kontra 5, Kontra 7 oraz Kontra 8.

Prywatnie wieczna studentka, która cały czas poszerza swoje kompetencje. Aktualnie oprócz opiekowania się grupami Kontra, studiuje fizjoterapię.

 

Natalia Grabarska

i Mateusz Konopka

Entuzjaści i pasjonaci latynoskich klimatów rodem z Kuby czy Los Angeles. Prowadzą zajęcia z salsy i bachaty dla par, rozpalając razem ze swoimi kursantami parkiet do czerwoności.

Mateusz swoją taneczną przygodę zaczął od jazzu i modernu, wielokrotnie celebrując grupowe sukcesy na arenie ogólnoposlkiej i międzynarodowej. Dwukrotny mistrz świata z czasem postawił wszystko na jedną kartę, całkwicie oddając się gorącym rytmom.

Natalia to prawdziwy wulkan kobiecej energii, zakochana w latynoskich stylach. Jest wielokrotną złotą medalistką w kategorii latino solo na Ogólnopolskich Turniejach Tańca. Oprócz zajęć dla par, prowadzi grupy salsy i bachaty solo dla Pań oraz najmłodsze i początkujące grupy Kontra Gwiazdeczki, Kontra 6 i Kontra 9.

Wspólnie przyświęca im jeden cel – rozkochać mieszkańców Białej i okolic w stylach, których nauczają.

Szkoła Tańca Kontra Natalia Grabarska Mateusz Konopka Biała Podlaska

Dorota Kowalczyk

Założycielka Szkoły Tańca Kontra, którą prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Dyrektor artystyczna, autorka wszystkich bialskich choreografii, jakie powstały do 2019 roku, a było ich około 200. Grupy początkujące oddała już młodszym trenerom całkowicie skupiając się na grupach turniejowych.

Tancerka bydgoskich teatrów tańca, adeptka baletu przy Operze Nova w Bydgoszczy, swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 10 lat. Nigdy nie startowała turniejowo, skupiając się na spektaklach tanecznych opartych na tańcu współczesnym i balecie. Dyplomowany Instruktor Tańca Współczesnego od 2007 roku, nieustannie szkoli się pod okiem polskich i zagranicznych instruktorów tańca jazzowego, contemporary i klasycznego, takich jak Hope Maimane, Julia Speisser, Paweł Michno, Katarzyna Mieczkowska, Ksena Audrey, Luciano Di Natale, Roberta Fontana, Lucas McFerlane, Jan Ravnik, Adrianna Patłaszyńska, Witold Jurewicz, Wojciech Warszawski i inni.

Szerokie wykształcenie pedagogiczne (magister filologii polskiej, oligofrenopedagog) oraz systematyczne dokształcanie się w zakresie anatomii i fizjologii pozwala jej kompleksowo spojrzeć na tancerza. Wymagająca, szczera, autentyczna, pozwala poszerzać swoim podopiecznym nie tylko horyzonty taneczne, ale również realizować ich pasje i marzenia.

Prowadzi grupy turniejowe: Kontra 1, Kontra 2 i Kontrakcję oraz juniorską grupę początkującą Kontra Junior. Jest odpowiedzialna za tworzenie małych form scenicznych oraz za zajęcia z techniki tańca.

Oprócz tego propaguje w Białej Podlaskiej styl High Heels / Funky Jazz na zajęciach Lady Commercial.