O szkole

Nasza historia zaczęła się w marcu 2007 roku, gdy powstały dwie pierwsze grupy. Od początku mieliśmy jeden cel: stworzenie w mieście nowej formy tańca, kontrastu dla sztywnych ram zespołów ludowych i form towarzyskich. Specjalizując się w takich stylach jak jazz, modern, balet i contemporary umożliwiamy naszym tancerzom pokazanie w tańcu wszystkich emocji oraz możliwości ciała.
Kontra od początku swojego istnienia corocznie stawała na podium turniejów tanecznych, triumfując na coraz odleglejszych od Białej Podlaskiej scenach. Największym sukcesem był udział w Mistrzostwach Europy i cztery nagrody przywiezione z tej imprezy: I miejsce w kategorii modern dzieci oraz trzy Vice Mistrzostwa w kategoriach Broadway jazz i modern!
Z biegiem lat Kontra coraz huczniej kończyła kolejne sezony, podsumowując je za każdym razem ponad setką nagród rocznie.
Było to możliwe dzięki indywidualnemu podejściu do każdego tancerza przez poszerzenie oferty edukacyjnej o zajęcia z techniki tańca, akrobatyki, warsztaty z najlepszymi pedagogami z kraju oraz nieustanny rozwój kadry instruktorskiej. Podział na grupy początkujące i zaawansowane, możliwość udziału w turniejach w kategorii formacji, mini formacji, duetów i solo daje dzieciom szansę na intensywny rozwój sportowy i emocjonalny.

Uczymy nie tylko tańca. Pomagamy zmierzyć się z lękiem przed wystąpieniami publicznymi, wpajamy umiejętności systematyczności i wytrwałości, budujemy zdrowe poczucie własnej wartości, wprowadzamy nawyki dbania o zdrowie, zawiązujemy przyjaźnie, zapewniamy wspomnienia na całe życie. Dzięki temu nasza ekipa to jedna wielka zgrana rodzinka, która chętnie spotyka się również poza salą, a znajomości zawarte podczas lekcji trwają kolejne lata.
Kontra rozwija się z każdym rokiem. Zaczęła od dwóch grup, obecnie szkoli dzieci, młodzież i dorosłych w grupach początkujących, średniozaawansowanych i pokazowych w Białej Podlaskiej. Zdobywamy coraz dalsze zakątki Polski i zagranicy, odważnie mierząc się z najlepszymi grupami w swoich kategoriach. Szkoła otrzymuje zaproszenia do udziału w kolejnych formach eventów, sesji i programów, co świadczy o rozwoju placówki i samych tancerzy. Przez te wszystkie lata nie zmieniło się tylko jedno: podejście do ludzi. Kontra nieustannie tworzy zżytą ekipę tancerzy i ich rodziców, wychodząc poza sztywne ramy placówek oświatowych.